Om oss

Kontaktuppgifter

Vi finns här när du behöver oss!

Telefon: 0500-49 36 60
E-post: info@skovdeenergi.se

Felanmälan

Felanmälan dygnet runt 0500-49 97 00 eller under dagtid 0500-49 36 60.

Besöksadress

Energivägen 1, 541 34 Skövde

Kontaktpersoner

Vd
Sammy Tanhua
Telefon: 0500-49 95 34
Mejl: sammy.tanhua@skovdeenergi.se

Kommunikationschef & Presskontakt
Åsa Holmqvist Ekman
Telefon: 0500-49 95 44
Mejl: asa.holmqvistekman@skovdeenergi.se

CFO
Anette Staflund
Telefon: 0500-49 95 35
Mejl: anette.staflund@skovdeenergi.se

Affärsområdeschef elnät
Mattias Karlsson
Telefon: 0500-49 77 53
Mejl: mattias.j.karlsson@skovdeenergi.se

Kundservicechef
Wiktoria Breman
Telefon: 0500-49 82 33
Mejl: wiktoria.breman@skovdeenergi.se

Affärsområdeschef energitjänster
Robert Alvarsson
Telefon: 073-320 00 33
Mejl: robert.alvarsson@skovdeenergi.se

Affärsområdeschef kraftvärme
Camilla Hansen
Telefon: 0500-49 76 21
Mejl: camilla.hansen@skovdeenergi.se

Produktionschef kraftvärme
Stefan Rooth
Telefon: 0500-49 95 46
Mejl: stefan.roth@skovdeenergi.se

Chef underhåll/teknik kraftvärme
Camilla Hansen
Telefon: 0500-49 76 21
Mejl: camilla.hansen@skovdeenergi.se

Marknadschef kraftvärme
Maria Karlsson
Telefon: 0500-49 95 33
Mejl: maria.g.karlsson@skovdeenergi.se

Bränslechef kraftvärme
Roger Björnberg
Telefon: 0500-49 95 45
Mejl: roger.bjornberg@skovdeenergi.se

Faktureringsuppgifter

Information om våra uppgifter samt hur man går tillväga för att skicka e-faktura.

Styrelse

Vår styrelse för vårt moderbolag och dotterbolag.

Jobba hos oss

Vi är ett kommunalägt bolag med 64 anställda. Vill du bli en av oss?

Vi finns här när du behöver oss!

Har du frågor och funderingar är du alltid välkommen att kontakta vår kundservice.

Telefon: 0500-49 36 60
E-post: info@skovdeenergi.se

*” anger obligatoriska fält

Namn*
Person-/kundnummer

Ditt sökresultat

Om du inte hittar det du letar efter skriv din fråga till oss här.